تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۱
بدون دیدگاه | کد خبر: 34680

شرایط دریافت وام 50 میلیون تومانی مسکن بهمن 91

roghan

متقاضیان دریافت وام ۵۰ میلیون تومانی ساخت مسکن میتوانند به بانک مسکن مراجعه و علاوه بر ۳۰ میلیون تومانی که سپرده‌گذاری کرده‌اند، ۲۰ میلیون تومان هم وام بگیرند که این در مجموع ۵۰ میلیون تومان وام ساخت محاسبه می‌شود.

مشاهده متن کامل خبر در ادامه مطلب…

 

شرایط دریافت وام ساخت ۵۰ میلیون تومانی مسکن بهمن ۹۱

به گزارش تهران پاتوق به نقل از خبرنگار راه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) علی نیکزاد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وام ۵۰ میلیون تومانی مسکن، وام ساخت است که متقاضیان برای دریافت این وام باید به بانک مسکن مراجعه کرده و برای سپرده‌گذاری حساب باز کنند و تا سقف ۵۰ میلیون تومان وام ساخت بگیرند.

وی گفت: به دلیل این‌که در بخش مسکن مشکلی ایجاد نشود این وام برای ساخت است که امیدواریم با اجرای این طرح و شروع ساخت و سازها چرخه اقتصادی بچرخد چراکه با ساخت هر واحد مسکن سیمان، آجر و لوازم خانگی به چرخه اقتصادی می‌افتد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این‌که در حکومت امام علی(ع) آب، نان گندم و مسکن از اولویت‌ها برای مردم بوده و جزو دستاوردهای زمانه بوده است گفت: با توجه به قانون اساسی، فرمایشات مقام معظم رهبری و همچنین اصل ۱۰۰ که در فرمایشات امام (ره) برای حمایت از خانه‌دار شدن محرومان و همچنین فرمان تشکیل بنیاد مسکن بود، دولت باید در زمین دخالت داشته باشد. همچنین امام خمینی (ره) فرموده بودند دولت باید آب، برق، مدرسه و آسفالت را فراهم کند.

در دولت نهم و دهم زمین رایگان شد

نیکزاد اظهار کرد:‌در دولت نهم و دهم با محوریت فرمایشات امام راحل زمین رایگان شد و اکنون خانه‌هایش در حال ساخت است.

وی گفت: خانه‌هایی که امروز به مردم تحویل داده می‌شود با وام ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومانی قرض‌الحسنه که در تهران ۹ درصد، در مرکز استان‌ها هفت درصد و در سایر شهرها چهار درصد است، ساخته شده است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این‌که دولت باید از هر کانالی و با هر تاسیساتی هزینه آب، برق، گاز و تلفن را تامین کند افزود: متقاضیان فقط در این میان حق انشعاب را پرداخت می‌کنند.

نیکزاد با اشاره به ساخت چهار میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور که شامل ۱۷ میلیون نفر در طرح مسکن مهر و بافت فرسوده است گفت: این حرکت برای ذی‌نفعان مهم بوده است.

وی با بیان اینکه رعایت روح قانون اساسی، خدمت به مردم است گفت: ۶۰۰۰ انبوه‌ساز، ۶۰۰۰ پیمانکار، اتوبوس‌داران، فعالان بنادر، بخش هوایی، راه‌آهن و جاده همه در خدمت مردم هستند اما وقتی بخش خصوصی می‌تواند فعالیت کند مشکلاتی هم سر راهش وجود دارد که باید در واگذاری‌ها به بخش خصوصی اقداماتی صورت گیرد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این‌که دیگر سرپرست وزارت ارتباطات نیست گفت: مخابرات، تلفن همراه و تلفن ثابت به بخش خصوصی واگذار شده و حاکمیت می‌تواند با کنترل کیفیت این صلاحیت را کنترل کند.

نیکزاد افزود: دولت نهم و دهم کار انقلابی انجام داد که آن هم رایگان شدن زمین بود در صورتی که در دولت هفتم و هشتم زمین به صورت کارشناسی و به قیمت روز خرید و فروش می‌شد و در کنار آن پول واحدها به نام اجاره به شرط تملیک پرداخت می‌شد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه امروز ۲۵ میلیون تومان تسهیلات مسکن با سود چهار درصد پرداخت می‌شود تصریح کرد: این بدین معنی نیست که تنها این چهار درصد لحاظ شود چراکه طبق مصوبه شورای پول و اعتبار بانک همان ۱۷ درصد را می‌گیرد که مابه التفاوت این را دولت می‌پردازد

نیکزاد با اشاره به سرشماری سال گذشته گفت:‌ ۴۲۰ هزار واحد در تهران و شهرهای جدید داریم که ۳۷۳ هزار واحد براساس این سرشماری خالی هستند.

 

مردم مسکن را کالای مصرفی ببینند؛ نه کالای سرمایه‌ای

وی با بیان این‌که مردم باید مسکن را کالای مصرفی ببینند نه کالای سرمایه‌ای گفت: برای این‌که در کشور چرخ اقتصادی بچرخد بهتر است پول در تولید مصرف شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به عزم راسخ دولت در بخش مسکن گفت: امیدواریم بتوانیم مسکن مورد نیاز مردم را در حد توان با وجود آب، برق، گاز،کلانتری، مسجد و ساختمان تجاری بسازیم.

نیکزاد افزود: چهار میلیون و ۳۰۰ هزار واحد برای اولین بار در طول ۶۰ سال گذشته ساخته شده که بر اساس سرشماری سال ۹۰ در کشور یک میلیون و ۶۶۳ هزار واحد خالی وجود دارد البته بدین معنی نیست که همه مردم خانه دارند چرا که ممکن است برخی افراد چندین خانه داشته باشند و برخی دیگر خانه‌ای نداشته باشند

وی با بیان این‌که باید برای خانه‌های خالی برنامه‌ای در نظر گرفت گفت: در دنیا برای خانه‌های خالی مالیات وضع شده است و اکنون اگر بتوانیم دولت و مجلس را که تا امروز پشت به پشت هم پیش رفته‌اند، متقاعد کنیم به نظر می‌رسد مشکلی برای زمین، توانمندسازی و انبوه سازی نداشته باشیم.

نیکزاد تاکید کرد: در حال حاضر که چهار میلیون و ۳۰۰ هزار واحد آغاز به ساخت شده که از این میان دو میلیون و ۳۰۰ هزار واحد را افتتاح کردیم و حدود دو میلیون و ۳۰۰ هزار واحد دیگر برای افتتاح باقی مانده است.

پایان ساخت ۱٫۵ میلیون واحد مسکونی در امسال

او گفت: امسال ساخت یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد تمام می‌شود و برای سال آینده ۸۰۰ هزار واحد باقی می‌ماند که می‌توان گفت دولت دهم با حداقل مانده واحدها را به دولت بعدی تحویل می دهد و نگرانی مردم برای ادامه در دولت بعدی نخواهد بود چرا که دولت‌ها نمی‌توانند بدون حمایت از مسکن حرکت کنند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که زمین واحدهای مسکن مهر رایگان است گفت: خانه‌هایی که ساخته می‌شوند براساس وام و آورده متقاضیان است و با قیمت مقطوع ساخته می‌شوند چرا که با افزایش قیمت سیمان و مصالح مابه التفاوت نیز بالا می‌رود اما تمام تلاش خود را کردیم تا کار به صورت مطلوب ادامه یابد.

نیکزاد در بخش دیگری بیان کرد: در حمل و نقل هوایی همه ۱۸ ایرلاین از بخش خصوصی هستند و تنها حاکمیت بر آنها نظارت دارد. همچنین ترانزیت کانتینرها و جابه‌جایی بارها توسط بخش خصوصی انجام می‌شود

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: ۹۵ درصد بار و مسافر در کشور ما روی جاده‌ها است اما دنیا به سمت ریل حرکت می‌کند.

وی افزود: ۸۸۶ هزار اتوبوس، ۳۳ هزار کامیون، ۳۳ هزار سواری برون شهری توسط بخش خصوصی فعالیت می‌کنند.

مطالب مرتبط

ویژه های زیرمیزی

مطالب تصادفی

تبلیغات

ارسال نظر
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

وب دانش

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player